محل تبلیغات شما

به نام دوست

نمیتوانم خودم را راضی کنم که صفحه مجددی در اینستاگرام باز کنم.

همه سرشان را کرده اند توی اینستا؟ به درک! شاید همه بخواهند خودشان را از روی پل پرت کنند پایین! همه دلشان خواسته به جهان نجس اینستاگرام مهر تایید بزنند.

من کسی نیستم اما همین قدر که خودم هستم وجدانم رضا نمیشود در شبکه ای حضور داشته باشم که با کلیک روی هشتگی که شما با حسن نیت و قلب سلیم زده ای پای مطلب خودت یکهو ممکن است شنیع ترین صحنه ها از پیش چشمت رژه برود.

رفقایی که فردا پس فردا باید پول بدهید دیسک گردنتان را عمل کنید، خواهش میکنم سرتان را از توی این شبکه های مجازی دربیاورید. شما در حال عمیق کردن یا حتی گسترده کردن حیطه فهم بشری نیستید. شما در حال فریاد کشیدن در "اتاق های پژواک" هستید. تعبیری که خودشان برای این توهم وضع کرده اند. خیال میکنید زیاد هستید. احمق ها صد برابر از شما بیشترند.

رفیق ما مشغول نوشتن تاملات حکیمانه ش در اینستاگرام است (و چه چیزی از این متناقض نما تر؟!) هشتگ زده در دفاع از ارزش ها و اینستا بی خبر یادداشتش را پاک کرده. من نمیدانم این رفیقمان چطور بهش برنمیخورد؟ چطور حاضر میشوید اینستاگرام را روی مغز خودتان نسب کنید؟ چطور حاضر میشوید سطحی باقی بمانید؟ چرا از تنهایی به حماقت و بی حرمتی فرار کنیم؟ راستش را بخواهید هیچ هنری در این نیست که خبر فعالیت های فرهنگی تان را خودتان در صفحه تان منتشر کنید.

من نشستم فکر کردم دیدم خودم به خواندن رمان نویسنده ای علاقه دارم که در اینستاگرام نباشد. چرا؟ چون در آن صورت میتوانستم حدس بزنم او چطور دارد به جهان نگاه میکند. و این یک قاعده است که باز خود غربی ها کشف کرده اند: "در شبکه های مجازی هرچه بیشتر به هم نزدیک میشویم بیشتر از هم متنفر میشویم."

در عصر اشباع داده زندگی میکنیم و کار ادبیات دارد هرچه تخصصی تر میشود. دیگر به عنوان نویسنده نمیتوانید هم مورخ باشید هم گزارشگر. چون گوگل این دو تا کار را بهتر از شما انجام میدهد. باید نویسنده باشید و با جوهر ادبیات سر و کار داشته باشید.

فعلا فقط بالاجبار برای ارتباط های کاری از تلگرام استفاده میکنم و تنها شبکه مجازی که در آن حضور دارم (روزی ده بیست دقیقه نهایتا) گودریدز است که جز به بهانه کتاب حرفی در آن زده نمیشود.

گوشی ام را تنظیم کرده ام هر شب ساعت 9 خاموش بشود.

درباره مادربزرگم

«وقتی خورشید خوابید» تازه‌ترین رمان مجید اسطیری منتشر شد.

من نه تاجر توجه هستم نه خریدار آن!

اینستاگرام ,روی ,کرده ,های ,شبکه ,هم ,در آن ,کرده اند ,در اینستاگرام ,در حال ,شما در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دبیرستان شهیدعابدی داراب روستای آبجهان